Tělovýchovný spolek Javorník

Tělovýchovný spolek Javorník » Novinky » Ohlédnutí za Poutí Sv. Antonína 2018

 

Ohlédnutí za Poutí Sv. Antonína 2018

středa, 20. června 2018

Pouťový fotbal a1

Krátký článek k Poutí Sv. Antonína.

Krátký článek k Poutí Sv. Antonína

Organizace začala na začátku ledna, kdy si celou pouť vzal na starost personál Penzionu Na Podlesí. Ihned od ledna se začala vymýšlet celková organizace. Začala nejtěžší věc - shánění stánkařů. Jelikož už mají akce dopředu nahlášené, je poměrně těžké sehnat je na „poslední chvíli“, ale podařilo se. Stánkařů bylo poměrně dost vzhledem k minulému roku. Letos bylo přislíbeno na 20 stánkařů. Ovšem všichni víme, jak to chodí a že slíbené slovo už moc neznamená. Výsledkem bylo, že se zde objevilo „pouze“ 15 stánkařů, ale i tak bylo z čeho vybírat.

Následně začalo obvolávání všech lunaparků nejen v okolí Javorníka. Nikdo nemohl a na poslední chvíli potvrdil účast pan ….. , který s Javorníkem spolupracoval již několik minulých let. Vše bylo telefonicky dohodnuto a přislíbená i finanční dotace, aby dovezl pořádné kolotoče. Jak se mohli návštěvníci poutě přesvědčit, nebylo tomu tak. Celý organizační tým by se Vám chtěl ze srdce omluvit, že tomu tak nebylo a na louce se objevil pouze skákací hrad a nějaká klec s balonky pro děti. Dáváme si za cíl toto velké zklamání pro všechny návštěvníky napravit, aby tomu tak v příštím roce nebylo a kolotoče se na Javorník vrátili v plné parádě s velkým „K“.

PROSÍM PŘÍJMĚTE JEŠTĚ JEDNOU NAŠÍ VELKOU OMLUVU.

Nově se na Pouti objevil stánek jednoho z místních pivovarů a to konkrétně pivovar z Kašperských Hor. Nechyběla ani dětská dílnička, která byla také velkou novinkou na Javorníku.

Poděkování patří taky Nadaci Karla Klostermanna, která se postarala o překrásnou atmosféru u kapličky sv. Antonína a postarala se o celkovou organizaci mše. Pěvecký sbor Black Ladies jenom podtrhnul celkovou překrásnou atmosféru.

V neposlední řadě děkujeme slečně Aleně Pelcové, která poprvé vyzkoušela stánek s názvem „bezprodejcový“. Zde si každý návštěvník mohl zakoupit ručně vyráběně výrobky a do kasičky vložit tolik peněz, kolik uznal za vhodné. Tento stánek měl poměrně úspěch.

Celkovou komorní atmosféru Poutě podtrhlo harmonikářské duo doprovázené kolegou na bicí soupravu. Ve stanu bylo opravdu živo. Mezi další novinkou na letošní Pouti byli i vyjížďky na koni.
Velké poděkování patří Vám všem, kteří navštívili tradiční Pouť Sv. Antonína a podpořili naše stánkaře s převážně ručně vyráběnými výrobky. Děkujeme Vám.

Už teď, začínáme pracovat na dalším ročníku Poutě Sv. Antonína 2019 .


Celá akce by se neobešla bez týmu SDH Javorník, TS-Javorník, Nadace Karla KlostermannaHotelu Krásná Vyhlídka a v neposlední řadě organizačního týmu Penzionu Na Podlesí (Penzion Na Podlesí si vzal celkovou letošní Pouť pod svá křídla a velké poděkování jim patří taky za překrásnou atmosféru navozenou balonkovou dekorací).

Speciální poděkování patří také sponzorům celé akce (kteří chtějí zůstat v anonymitě) i jim patří velké poděkování a poklona.

Fotografie zde.

Autor článku a jeden z hlavních organizátorů Michal Holý ml.

Podpořte naši činnost sponzorským darem!

číslo účtu u KB a.s.

115-3761560217/0100

 

Půjčovna elektrokol

Penzion na podlesí, pro Vás připravil půjčovnu elektrokol.