Tělovýchovný spolek Javorník

Tělovýchovný spolek Javorník » Novinky » Zhodnocení Silvestrovského a Novoročního výstupu 2019/2020

 

Zhodnocení Silvestrovského a Novoročního výstupu 2019/2020

čtvrtek, 16. ledna 2020

IMG_20191231_152731

Tělovýchovný spolek Javorník pořádal během posledního dne v roce 2019 a na Nový rok 2020 tradiční výstup na rozhlednu Karla Klostermanna.

Jednalo se již o devátý ročník této oblíbené akce. Javorničtí dobrovolníci připravili stánek s občerstvením, posezením a živou muzikou, což ocenili všichni místní i přespolní turisté, kteří se rozhodli zdolat známý javornický vrchol (1066 m). Ti, kteří vyšlapali ještě točité schody na rozhlednu, mohli, díky jasnému počasí, spatřit i daleké alpské vrcholy.

Během dvou nádherných slunečních dní s mrazivým nádechem jsme přivítali něco okolo tisícovky návštěvníků z širokého okolí. Ať už lidé přicházeli z jakékoliv strany - od Kašperských hor, z Nicova, Nezdic, Strašína, Vacova, Benešovy Hory či z centra vesnice, tak pro spoustu z nich se výstup stal i místem, kde se potkají se známými lidmi, se kterými se třeba celý rok neviděli. V neposlední řadě je tato akce příležitost pro ubytované návštěvníky z okolí vyrazit na procházku na čerstvém vzduchu a projít se v krásné přírodní scenérii.

Výtěžek ze stánku je určen na podporu sportovních a kulturních aktivit na Javorníku. Všem, kteří přišli a podpořili akci, patří velký dík. Zavedené hudební uskupení Šumavští kozáci a Šumaři ze Stach předvedli v mrazivém počasí úžasný výkon. Děkujeme též všem dobrovolníkům, kteří bez nároku na odměnu pracovali společně ve stánku.

Těšíme se na další, již jubilejní desátý ročník, naviděnou.

Fotogalerie zde

(autor: Lenka Suková)

Akce na Javorníku

Podpořte naši činnost sponzorským darem!

číslo účtu u KB a.s.

115-3761560217/0100

 

Půjčovna elektrokol

Penzion na podlesí, pro Vás připravil půjčovnu elektrokol.