Tělovýchovný spolek Javorník

Tělovýchovný spolek Javorník » Novinky » Zhodnocení Silvestrovského a Novoročního výstupu na rozhlednu Karla Klostermanna

 

Zhodnocení Silvestrovského a Novoročního výstupu na rozhlednu Karla Klostermanna

čtvrtek, 17. ledna 2019

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_526a

I v tomto roce pořádal Tělovýchovný spolek Javorník organizovaný výstup na nejvyšší vrchol šumavského Javorníku k rozhledně Karla Klostermanna (1065 m.n.m.). Neformální výšlapy řady lidí jsou mnohaletou tradicí, na Javorníku organizátoři zajišťovali občerstvení a posezení s lokálními muzikanty letos již osmým rokem.  Výstup na samotný vrchol, a pak ještě více jak stovku schodů na rozhledně, je i sportovní výkon a příležitost se o svátcích vyvětrat a projít na čerstvém vzduchu. Z rozhledny Karla Klostermanna je většinou krásný výhled do širokého okolí, ale letos byla bohužel dost snížená viditelnost díky mlze. To však na úspěšnosti akce nebylo znát a dorazila zhruba tisícovska návštěvníků.

Během dvou dnů, tedy na Silvestra a na Nový rok, se  mohou  potkat  nejen sousedé i přátelé, ale také je tato akce příležitost pro ubytované návštěvníky z okolí, vyrazit na procházku  a projít se v krásné přírodní scenérii. Ať už lidé přicházeli z jakékoliv strany - od Kašperských hor, z Nicova, Nezdic, Strašína, Vacova, Benešovy Hory či z centra vesnice, potkali se právě zde.

Děkujeme všem návštěvníkům  lokálním muzikantům (k poslechu i tanci zahráli Šumavští kozáci a Šumaři ze Stach) a zejména všem dobrovolníkům, kteří místo aby mazali doma chlebíčky, tak společně připravovali stánek s občerstvením. Celý zisk z akce je věnován na rozvoj spolkové činnosti a sportovních aktivit na Javorníku. Letos jsme vydělali krásných 24.000,- Kč.

Všem přejeme krásný Nový rok 2019 a těšíme se na další ročník.

Fotogalerie zde

Akce na Javorníku

Podpořte naši činnost sponzorským darem!

číslo účtu u KB a.s.

115-3761560217/0100

 

Půjčovna elektrokol

Penzion na podlesí, pro Vás připravil půjčovnu elektrokol.